info@MrFoot.ir
24ساعته و 7 روز هفته پاسخگوی شما هستیم
پژوهش ها
اهمیت انعطاف پذیری شست پا
سفت بودن مفصل شست پا موجب اختلال در انتقال نیرو و گشتاور در این مفصل شده و در هر قدم چرخش مچ ما به داخل (برونیشن) بیشتر می شود.
حرکات اصلاحی شست کج پا
بابینسکی تست
بابینسکی تست
علت پرش های بلند کریستیانو رونالدو
پاشنه پوش سیلیکونی
پاشنه پوش سیلیکونی
یونیون
بعضی افراد دچار انحراف شست پا ، از درد و التهاب برآمدگی کنار نفصب شست پا شکایت می کنند.
اصلاح انحراف انگشتان پا
استفاده از این پد، از بفرما شدن عضلات و لیگامنت های کف پا جلوگیری کرده و موجب بهبود عملکرد عضلات کف پا و تقویت و استحکام آن ها می شود.
گیر افتادگی عصب باکستر
عصب باکستر بسیار نازک بوده که از قسمت قوزک داخلی پا وارد شده و ناحیه پاشنه پا را عصب رسانی می کند. گاهی اوقات بر اثر عواملی همچون صافی کف پا،وارد شدن فشار از خار پاشنه و دیگر تغییرات آناتومیکی،تحت فشار قرار گرفته و به اصطلاح گیر می افتد.
تفاوت دمپایی و صندل طبی
افتادگی پا
افراد دچار این عارضه، در هنگام راه رفتن قسمت جلویی پایشان به زمین کشیده می شود چون عضلات جلویی ساق پا قادر نیستند پا را به بالا ( دورسی فلکشن) بکشند.
لمس نبض شریان های پا
روزانه به طور متوسط ۸۰ لیتر خون توسط سیستم قلبی عروقی ، به هر یک از پاها پمپاژ می شود. یکی از راه های ارزیابی سلامت سیستم گردش خون در پاها لمس کردن نبض شریان های پایی خلفی و تیبیال خلفی می باشد
استخوان های متاتارس
پنج استخوان بلند هستند که استخوان های تارس را به انگشتان متصل می کنند. وظیفه ی اصلی این استخوان ها ، تحمل وزن بدن و انتقال آن از قسمت عقب پا به انگشتان بوده، به طوری که نیروی وزن بدن را در محور عمودی دریافت کرده و آن را در محور طولی توزیع میکنند که این مکانیسم اصلی پیش راندن پا در زمان راه رفتن است.
تاثیر چرخش مچ پا بر خونرسانی تاندون آشیل
یافته های این مقاله نشان میدهد که افراد دارای چرخش بیش از حد مچ پا به سمت داخل(overpronation)،دچار کاهش جریان خون در قسمت میانی تاندون آشیل می شوند به ویزه در زمانی که یک پا بر روی زمین(فاز swing)قرار دارد.
التهاب پنجه پا
محافظت از پنجه پا و افزایش راحتی و کاهش درد در ناحیه پنجه پا از مهمترین فواید این محصول می باشد.
موقعیت پاها در رانندگی
بهترین پوزیشن برای رانندگی،موازی بودن پا ها می باشد.
کفش آفلود پنجه
کفش آفلود پنجه
اختلاف ارتفاع پاها
انواع: 1.آناتومیکی 2.عملکردی
تفاوت زگیل و میخچه پا
زاویه Q
زاویه بین عضله مستقیم رانی و تاندون کشکک می باشد.این زاویه شاخص بسیار مهمی در تعیین عملکرد بیومکانیکی قسمت های پایین تر از لگن در پا می باشد.
درد جلوی ساق پا(شین اسپلینت)
پوشیدن کفش هایی که در قسمت جلویی،شیب رو به بالا داشته و یا در ناحیه پاشنه ارتفاع لژ زیادی دارند،موجب کشش بیش از حد عضلات خم کننده دراز شست پا و کوتاه شدن دو سر عضله تیبیالیس قدامی می شود.
اثرات نشستن بیش از حد بر روی پا
هیچ نوع پوزیشنی برای بدن خطرناک نیست اما اگر مدت زمان زیادی را در آن وضعیت بمانیم می تواند برای سلامت جسمی مان مضر باشد.
شکستگی تنشی استخوان نازک نی
نوعی شکستگی ناکامل استخوان است که در اثر نیروهای کم ولی مکرر و در اثر خستگی استخوان نازک نی اتفاق می افتد.
التهاب کشکک زانو
شرایطی است که در آن بافت غضروفی زیر کشکک زانو نرم شده و یا از بین رفته است.استخوان کشکک در جلوی زانو قرار گرفته و زمانی که زانوی خود را خم می کنید،کشکک بر روی سر استخوان ران(فمور)می لغزد.
انگشت چمنی
در آخرین مرحله ی راه رفتن عادی،زمانی که انگشت شست پا در حال جدا شدن از زمین است(toe off)،برای یک لحظه زمانی که انگشت شست پا با کف پا زاویه ۹۰ درجه(hyperextention) می سازد،تمام وزن بدن بر روی مفصل شست پا  وارد می شود.
شاخص قوس کف پا
شاخص قوس کف پا Staheli index بعد از گرفتن پرینت اسکن کف پا،مراحل زیر انجام می شود:
اندازه گیری دقیق سایز پا
اندازه گیری دقیق سایز پا
تاثیر کفی های طبی بر کمردرد
هر فرد هنگام راه رفتن در هر قدم،نیرویی معادل با ۵ برابر وزن بدن خود به کف هر یک از پاها وارد می کند. اگر پاها قادر به جذب شوک ها و ضربات نباشند و نتوانند نیروی وارده را به صورت مناسب در کف پا توزیع کنند،این نیرو به نواحی بالاتر به ویژه به ستون فقرات وارد می شود.
انگشت چکشی
کفش های تنگ و سفت،اصلی ترین دلیل عارضه ی انگشت چکشی هستند.پوشیدن کفش های سفت باعث بر هم خوردن تعادل تاندون های متصل به انگشتان می شود به این دلیل که کفش به مدت طولانی انگشتان را در حالت خمیده نگه می دارد که این عمل باعث سفت شدن عضلات کف پا و کوتاه شدن تاندون های متصل به انگشتان می شود.تاندون های کوتاه شده توانایی صاف کردن انگشتان را نخواهند داشت حتی اگر کفش پای فرد نباشد.
ناهنجاری هاگلند
  یک برجستگی استخوانی در پشت استخوان پاشنه(کالکانئوس) می باشد که موجب درد در قسمت پاشنه و تورم و التهاب در ناحیه تاندون آشیل می شود.
عضلات تونیک و فازیک
به عضلاتی که نقش مهمی در حفظ راستای بدن فرد(پوسچر)در برابر نیروی گرانش زمین بازی می کنند،عضلات تونیک می گویند که در بیشتر مواقع فعال بوده و در برابر خستگی مقاومت بیشتری دارند.
پارامتر های پای نرمال
مطالعه ی حاضر برای ارزیابی تکرارپذیری پارامترهای ناشی از فشار کف پا طراحی شده است تا بتوان از آن ها به عنوان شاخصی برای مقایسه و ارزیابی پاهای افراد استفاده کرد.
عوارض پای دیابتی
عوارض پای دیابتی Diabetic foot side effects دیابت مجموعه پیچیده ای از شرایط است که موجب بالا رفتن سطح قند خون بدن می شود و رایج ترین آن دیابت نوع دوم می باشد.
اثربخشی اسپلینت های استاتیک و دینامیک
استفاده ی همزمان و منظم اسپلینت های استاتیک و دینامیک سبب کاهش 2 تا 3 درجه ای زاویه ی انحراف شست پا در هر ماه می شود که برای رسیدن به نتیجه مطلوب،این دو اسپلینت حداقل برای 6 ماه باید استفاده شوند.
اسپاسم و کرامپ
اسپاسم و کرامپ هر دو انقباض(گرفتگی) غیر ارادی عضله ی ارادی هستند که تفاوت هایی با یکدیگر دارند.
عضله دور کننده شست پا
یک عضله باریک و قدرتمند بوده که از برجستگی داخلی استخوان پاشنه شروع شده و به قاعده استخوان پروگزیمال انگشت شست پا اتصال می یابد.
رابطه ی فاشییت پلانتار با ضخامت بافت چربی زیر پاشنه
پاشنه اولین قسمت از بدن است که هنگام حرکت در تماس با زمین قرار می گیرد.استخوان پاشنه توسط یک بافت چربی با ضخامت تقریبا 2 سانتی احاطه شده است که هنگام تحمل وزن بدن و جذب ضربات وارده،از آن حمایت می کند.
عوارض نشستن بیش از حد
عوارش نشستن بیش از حد یکی از بزرگ ترین خطر ها برای بدن انسان در جهان مدرن،صندلی است.برای ما،بیش از چند ساعت نشستن در طول روز برای استراحت کردن،امری معمول شده است.
لیگامنت کالکانیوناویکولار spring ligament
لیگامنت کالکانیوناویکولار spring ligament این لیگامنت استخوان ناویکولار را به استخوان پاشنه متصل کرده و از قوس طولی داخلی پا حمایت می کند.به گونه ای که هر نوع دفورمیتی و پارگی در این لیگامنت منجر به بروز کف پای صاف می شود.
تحلیل رفتن چربی پاشنه پا
تحلیل رفتن چربی پاشنه پا Heel fat pad atrophy پاشنه اولین قسمت از بدن انسان است که در زمان حرکت در تماس با زمین قرار می گیرد.استخوان پاشنه(کالکانیوس)توسط یک بافت چربی 2 سانتی متری احاطه شده است که هنگام تحمل وزن بدن و جذب ضربات وارده از آن حمایت می کند.
قوس عرضی پا
قوس عرضی پا Foot transverse arch قوس عرضی پا در صفحه عرضی(کرونال)،از استخوان های متاتارس،استخوان های کویینیفورم و مکعبی تشکیل شده است که توسط عضلات فیبولاریس بلند و تیبیالیس خلفی حمایت می شوند.
سندروم تونل تارسال Tarsal tunnel syndrome
سندروم تونل تارسال Tarsal tunnel syndrome   تونل تارسال،یک محفظه ی خالی در قسمت قوزک داخلی پا بوده و توسط استخوان های آن ناحیه و لیگامنت ضخیم رتیناکولوم احاطه شده است که شریان و عصب و تاندون های مهمی ازین مجرا عبور می کنند.
پای اکواینوس Equinus foot
پای اکواینوس Equinus foot   سفتی و کوتاهی تاندون آشیل و عضلات دوقلوی ساق پا،موجب کاهش محدوده حرکتی مچ پا به سمت بالا(دورسی فلکشن) می شود.
حساسیت انگشتان پا
حساسیت انگشتان پا toes sensitivity    هر کدام از اعضای بدن بخش خاصی را در سطح مغز به خود اختصاص می دهند.
لزوم استفاده از کفی طبی
لزوم استفاده از کفی طبی Necessity of using medical insoles لیگامنت فاشیای کف پا،عامل نگه دارنده قوس پای انسان است که مانند فنر عمل می کند.
تاثیرات کفش نامناسب
تاثیرات کفش نامناسب Effects of inappropriate shoes آیا زمانی که کفش پوشیده اید،در پاهایتان احساس سر بودن داشته اید؟
ساختار پیچیده ی پای انسان
ساختار پیچیده ی پای انسان Human foot complicated structure پای انسان دارای ۲۶ استخوان،۳۳ مفصل،۱۰۷ لیگامنت،۱۹ عضله و تاندون است.
رماتیسم مفصلی
رماتیسم مفصلی Feet Rheumatoid Arthritis رماتیسم مفصلی یک بیماری خودایمنی بوده که مایع سینوویال(مایع بین مفصلی)را به عنوان یک عامل پاتوژن(آسیب زا) شناساییکرده و سعی بر تخریب آن می کند که موجب التهاب و ورم مفاصل شده که فرد در مفاصل خود احساس داغی می کند.
تاثیر پدهای اصلاحی بر گردش خون
با توجه به شکل میزان گردش خون در تصویر A بیشتر از B بوده و دلیل اصلی آن استفاده از پد های اصلاحی می باشد.
شاخص قوس پا
از جمله شاخص های کاربردی برای تعیین نوع قوس کف پا،استفاده از پرینت اسکن کف پا می باشد.
کفش لژدار و لوردوز کمری
نواحی فشار کف پا
صافی کف پای کودکان
صاف بودن کف پای کودکان امری طبیعی است.چون در هنگام تولد در کف پای کودک یک لایه چربی وجود داشته و عضلات کف پای او هیچ گونه رشدی نداشته اند که تا زمانی که او برای اولین بار بر روی پای خود می ایستد،از قوس کف پایش حمایت کند.
مکانیسم برگشت خون از کف پاها
مکانیسم برگشت خون از کف پاها خون اکسیژن داری که توسط قلب به پاها پمپ شده،بعد از این که در آخرین مرحله به ناحیه انگشتان می رود،باید در خلاف جهت جاذبه زمین به سمت بالا،به سوی ریه حرکت کند.
تفاوت های تردمیل و محیط بیرون
Differences between treadmill & outdoor
چرخش بیش از حد مچ پا
چرخش بیش از حد مچ پا Overpronation